MENU
Головна » Статті » Мої статті

І знову тупі, неконституційні закони - "Янукович - більше не Президент"

Я був у захваті коли побачив новину: " Януковича нарешті офіційно позбавлено звання Президента України". Перше питання як? Я розумію що більшість скаже "Нарешті, і року не пройшло", однак в мене зовсім інша думка з цього приводу.
І так, що ми знаємо про Януковича? Він був легітимно обраним Президентом України, строк повноважень якого припиняються у 2015 році (Вибори президента були в 2010 році), він покинув Україну під тиском народного гніву, після чого без зрозумілих причин, обов'язки Президента почав виконувати Турчинов (самопроголошений спікер). В той момент коли Україна мала легітимного (законного) Президента, його обов'язки виконував нелегітимний незаконний спікер Верховної Ради (юридична точка зору). Звісно ніхто не хотів визнавати силовий переворот влади у країні, оскільки це було б миттєвим крахом економіки. Нова "майданівська" команда поспілкувались і обрали нову Верховну Раду у зв'язку з тим, що у старій не було легітимної коаліції (проігнорувавши той факт, що розпуск парламенту повинен ініціювати Президент).
Розуміючи, з юридичної точки зору, всю абсурдність ситуації, ми також розуміли, що без влади Україна б пала і це був би неминучий факт. Ми були вимушені визнати нову владу для підтримки стабільності України, тому про ці всі дії ми забули.
І що Ми бачу сьогодні? " Януковича нарешті офіційно позбавлено звання Президента України"! І знову питання Як? Хтось з наших очільників чув про Конституцію? Про верховенство права? Пояснюю:
Стаття 85 Конституції України надає право Верховній Раді усунути Президента України з поста в порядку особливої процедури - імпічменту.
Згідно з Конституцією процедури імпічменту Верховна Рада починає у разі державної зради або іншого злочину Президентом України. Для проведення розслідування Верховна Рада України створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої включаються спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Висновки та пропозиції тимчасової слідчої комісії розглядаються на засіданні Верховної Ради України. За наявності підстав Верховна Рада України не менш як двома третинами від її конституційного складу приймає рішення про звинувачення Президента України. Рішення про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту приймається Верховною Радою України не менш як трьома четвертими від її конституційного складу після перевірки справи Конституційним Судом України і отримання його висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент та отримання висновку Верховного Суду України про те, що діяння, в яких звинувачується Президент України, містять ознаки державної зради або іншого злочину.
Стаття 108 Конституції України зазначає що Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного Президента України. Тобто про оголошення розпуску ВР мав би повідомити Янукович В.Ф. Повноваження Президента України припиняються достроково у разі: відставки, неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров'я, усунення з поста в порядку імпічменту, смерті. Стаття 109. Відставка Президента України набуває чинності з моменту проголошення ним особисто заяви про відставку на засіданні Верховної Ради України. Чого ми також не бачили. Стаття 110. Неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я має бути встановлена на засіданні Верховної Ради України і підтверджена рішенням, прийнятим більшістю від її конституційного складу на підставі письмового подання Верховного Суду України - за зверненням Верховної Ради України, і медичного висновку - ну і цього також не було. Таким чином з правової точки зору усунення Президента можливе лише в порядку Імпічменту. Новообрані післямайдановські законотворці кажуть, що щоб провести процедуру імпічменту необхідно мати ЗУ "Про імпічмент" - однак його немає! Чому? Що ви робите стільки часу? Та і це неголовні питання. Тому будь який закон прийнятий ВР що до позбавлення Януковича статусу президента можна вважати неконституційним, незаконним! Однак коли я відкрив цей "Закон" мене переповнила гордість за наших "законотворців", слава їм:

                                                                Проект
                                   вноситься народними депутатами України
О. В. Ляшком
С. І. Скуратовським
Ю .В. Тимошенко
А. А. Тетеруком

                                                                 ЗАКОН УКРАЇНИ
                         "Про позбавлення В.Януковича звання Президента України"

Верховна Рада України постановляє:

I. Позбавити В.Януковича звання Президента України.
II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова Верховної Ради
України

Я в захваті від тупості наших Керманичів. Хтось спитає: "А де сам складний закон, який зможе обійти найвищий нормативний Акт в Україні - Конституцію?" Я відповім: "Це і є весь закон"! Що цікаво спершу, це убоге творіння, навіть більшості не набрало (180 "За"), при повторному голосуванні все ж таки договорились і набрали 281 голос. Порадували.
Соромно за нашу владу. Соромно за те що країною керують бездарі та словоблуди. Шкода за нас, за наш народ, що з року в рік Ми так і не навчились обирати достойних людей, ми як продавались так і продаємось!
Слава Україні!

Категорія: Мої статті | Додав: tigvip (17.06.2015)
Переглядів: 283 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
avatar
1
Даже я, совершенно не разбирающийся в законодательстве человек, ещё год назад говорила о том же самом.
avatar
2
Как обычно(((
avatar