MENU
Головна » Статті » Мої статті

Локшина на вухах, або як швидко провести адміністративну реформу. Майстер клас від уряду.

Локшина на  вухах, або як швидко провести адміністративну реформу. Майстер клас від уряду.

          Хто з вас чув про ЗУ "Про добровільне об'єднання територіальних громад"?  Особисто я чув, однак не приділив цьому достатньої уваги, як я зрозумів сьогодні. Сам закон передбачає, якусь химерну можливість об'єднання декількох адміністративних одиниць (декількох міст, селищ) в одну територіальну громаду.  Закон передбачає, що ініціаторами добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути:

1) сільський, селищний, міський голова;

2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради;

3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи;

4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

          Як в країні в якій неможливо зібрати збори в багатоквартирному будинку провести чи навіть ініціювати громадські слухання?  Зрозумівши це, я не  приділив належної цьому уваги.

          Однак сьогодні я потрапив на дивне зібрання, на якому були присутні  головні представники наших адміністративних одиниць - мер із секретарем міської ради, сільські селищні голови, представники декількох громадських організацій,  і головним питання даного "шабашу" було затвердження "Перспективного плану" - плану за яким буде створюватись і діяти громада.  

          І я собі подумав, а як же громада? Як же право на референдум передбачений законом? А відповідь знайшов в Постанові Кабінету міністрів України  від 8 квітня 2015 р. № 214, в якій зазначено що Формування спроможних територіальних громад здійснюється шляхом:

- розроблення Радою міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрацією проекту перспективного плану;

- схвалення проекту перспективного плану Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою;

- затвердження Кабінетом Міністрів України перспективних планів;

- добровільного об’єднання територіальних громад;

- формування органів місцевого самоврядування спроможних територіальних громад.

          Тобто в тому випадку, якщо громада самостійно не ініціює об'єднання громад - це за вас зробить облдержадміністрація  на підставі перспективних планів котрі вже розроблені.

          На моє питання до представника обладміністрації: "Чому б не скористатись правом на референдум" я отримав відповідь: "ЗУ "Про місцеві референдуми не існує", що насправді так і є, хоча навіщо це прописувати у законі без можливості її практичної реалізації.

          Тепер цікаве питання, як швидко хочуть пропхати дану, незрозумілу, реформу. А відповідь очевидна - до  травня 2015 року, оскільки об'єднання територіальної громади передбачає проведення виборів вже у новоствореній територіальній громаді, таким чином немає сенсу затягувати дану реформу, оскільки якщо проведуть звичайні вибори по принципу тієї адміністративної структури яку ми маємо  доведеться знову проводити вибори у новоствореній громаді.

Тому шановні майбутні кандидати до сільських селищних міських голів,  я вас вітаю Ваш округ збільшиться, як мінімум, до розміру району із центром у районному місті. Теж саме стосується і майбутніх кандидатів у депутати.    

          І на останок, "Демократія" - це  право народу, Україна - демократична, європейська країна, в мене питання: "Чому,  будучі Українцем, я не живу в демократичній, європейській Україні?"

З повагою Бондарчук С.О.

 

Категорія: Мої статті | Додав: tigvip (08.06.2015)
Переглядів: 747 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 tigvip • 20:25, 08.06.2015
Будь ласка візміть участь у опитуванні на сайті з даного питання. Дякую
avatar