MENU
Головна » Статті » Мої статті

Нові закони - нові корупційні схеми. Власники квартир в багатоквартирних будинках - стережіться.

У свій час дуже багато розмов було про ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків), деякі будинки переходили на індивідуальні програми розвитку, деякі створювали цілі асоціації, у деяких це виходило, а у деяких взагалі нічого не виходило, здебільшого все залежало від людини, яка брала на себе повноваження голови ОСББ. Однак головним критерієм та вимогою цієї діяльності - створення юридичної особи зі своїм керівництвом та органами управління які несли відповідальність за конкретну виконану роботу. Але більшість все ж таки залишились на балансі наших славних ЖЕКів і добросовісно платили комунальну плату за "щось", однак сума виплати була стабільною та регулювалося державою. Однак все міняється.

Нещодавно був проголосований Проект Закону "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" в другому читанні та направлений на підпис Президенту. Коротко з історії - цей закон готувався за часів правління "попередників", які мали на меті лише своє збагачення, однак не встигли його ввести в дію, за що взялась наша "революційно-майданівська влада".

І так те, що стосується безпосередньо закону:

Перше і головне питання у влади залишалось - як змусити нас, власників квартир у багатоповерховому будинку, відійти від державних ЖЕКів і передати в лапи комерційним структурам котрі вижмуть з мешканців усе до копійки. І вони це вигадали. Якщо раніше необхідно було створювати юридичну особу, реєструвати її у державного реєстратора, отримувати печатку і діяти виключно в рамках законодавства, то зараз достатньо провести загальні збори співвласників прийняти рішення як далі жити й все, якщо співвласники цього не зроблять то держава нам назначить "управителя" котрий буде робити все що заманеться, а власники квартир будуть змушені платити стільки скільки "управитель" скаже оскільки співвласники будуть змушені згідно даного закону:

1) забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку;

2) забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку;

3) використовувати спільне майно багатоквартирного будинку за призначенням;

4) додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм;

5) виконувати рішення зборів співвласників;

6) забезпечувати додержання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин;

7) відшкодовувати збитки, завдані майну інших співвласників та спільному майну багатоквартирного будинку;

8) додержуватися чистоти в місцях загального користування і тиші згідно з вимогами законодавства;

9) забезпечувати поточний огляд і періодичне обстеження прийнятого в експлуатацію в установленому законодавством порядку багатоквартирного будинку протягом усього життєвого циклу будинку та нести відповідальність за неналежну експлуатацію згідно із законом;

10) своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Тобто якщо власники квартир цього не зроблять то це буде робити управитель, а рахунок він виставить по повній, в цьому ніхто не сумнівається.

Таким чином нас попросту змусять укласти з назначеним кимось управителем договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Незважаючи на те, що вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін співвласники будуть змушені прийняти умови ті які їм нададуть.

Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк. Тобто в кабалу попадаємось на невизначений строк оскільки провести легітимне зібрання майже неможливо.

Що стосується сум окрім химерних комунальних послуг ми додатково отримаємо:

1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку;

2) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення;

4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.

Яка це буде сума навіть важко уявити.

Вихід з цього існує - проявити громадську позицію, ініціювати зібрання у багатоквартирному будинку, знайти достойну особу котра зможе керувати вашим будинком і в ідеалі для зменшення розходів об'єднатись в асоціацію.

Дещо доповню, в попередніх статтях, що стосуються субсидій, я розглядав можливість корупційних схем, а саме субсидії будуть надаватись "мертвим душам" та компенсувати якимось лівим ЖЕКам, однак була проблема де взяти стільки ЖЕКів, а ось сьогодні та відповідь - управителі (до речі можуть бути звичайними ФОП - фізичною особою підприємцем, бомжі чи ще кимось, тобто людиною яку навіть не знайдуть коли почнуть розбиратись у цьому питанні. )

Дякую за увагу.

Категорія: Мої статті | Додав: tigvip (14.05.2015)
Переглядів: 1134 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 soft-k3 • 23:23, 18.05.2015
Как управлять многоквартирным домом? Что необходимо делать?
avatar
0
2 tigvip • 21:45, 05.06.2015
Зібрати актив з будинку хочаб по 1 людині і обрати голову котрий захоче та зможе тягнути організаційні питання. А далі по закону.
avatar