MENU
Головна » Статті » Мої статті

Вибори без вибору або як знову задурюють народ!

Майже тиждень змушую себе написати хоч щось о законопроекті про місцеві вибори, котрий наші керманичі взяли за основу в першому читанні. Досі не збагну, як його взагалі пропустили від тих писак котрі його складали. Однак маємо те, що маємо. У своїй попередній статі я розповів хто являються автори даного буржуазно-демократичного творіння. Головний принци цього закону - не допустити до влади ідеологічних розумних людей, котрі мають на меті дійсно працювати на користь міської громади. Яким чином? Пояснюю:
- Відсутність самовисуванців, кандидатами можуть бути лише висуванці від політичних партій, а що робити коли всі політичні сили викликають огиду, а ти хочеш себе реалізувати?
- ст. 44 законопроекту встановлює розмір грошової застави - для кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради, висунутих у територіальних виборчих округах багатомандатного виборчого округу, - з розрахунку 4 розміри місячної мінімальної заробітної плати на кожні 100 тисяч виборців відповідного багатомандатного виборчого округу. Для тих хто проявляє власну ініціативу, партія звісно платити не буде, хочеш бути депутатом - плати майже 5 тисяч гривень. А зараз витягнути 5 тисяч гривень не так і легко.
- ст. 86 проекту передбачає, що кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у відповідному багатомандатному виборчому окрузі (далі - виборча квота), обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за місцеві організації партій, що отримали п’ять і більше відсотків голосів виборців, та блоки, що отримали сім і більше відсотків голосів виборців, на число, що дорівнює кількості депутатських мандатів у цьому багатомандатному виборчому окрузі - тобто мало того, що тобі доведеться приєднатись до якоїсь продажної політичної структури, ще не факт що ти пройдеш до місцевих органів влади, тому тобі доведеться заплатити не тільки за себе, як за кандидата 4 мінімальні заробітні плати, за передвиборчу компанію на своєму окрузі, а ще й кланятись політичній структурі котра має реальні шанси потрапити до органів місцевого самоврядування.
Можна сказати, що є багато молодих незаангажованих політичних проектів котрі з радістю візьмуть молодих та активних людей, однак, які шанси пройти до місцевих органів влади? Як перейти 5% бар'єр? Відкрию ще одну цікаву схему, яка закладена у даному законопроекті, по якому нові політичні сили (корумповані, підставні) без проблем візьмуть більш як 5%. Я деякий час пропрацював у штабах партії "Регіонів", у кожній передвиборчій компанії використовували VIP персон, тобто використовували заслужених вчителів, людей котрі користуються підтримкою громад (директорів підприємств), людей котрі мають якісь державні звання і т.д. Згідно прийнятого законопроекту кожна політична сила має право подати не більше 2-ох кандидатів на відповідний одномандатний округ. К прикладу візьмемо місто с кількістю виборців 50-70 тис, у такому місті буде обрано 30 депутатів. Тобто дане місто розіб'ють на 30 округів. Політичні сили (звичайно з великим бюджетом) поставлять у більшості округів по 2 VIP персони, котрі своїм авторитетом наберуть стовідсотково прохідні мінімуми, а як правило 15-25%, на своїх округах, а ті особи котрі реально платять - підуть на свої округи самостійно і наберуть стільки скільки необхідно щоб очолити список відповідної партії. І навіть у випадку, якщо хтось переплюне товстосума, завжди є процедура щоб цього кандидата зняти, а пройде наступна людина по списку і це також передбачено законом. Тобто ті відкриті списки про котрі нам політики так довго розповідали - не мають жодного відношення до законопроекту.
Є ще безліч технічних недоліків у формуванні ДВК та ТВК, у підрахунку голосів, проведення передвиборчої агітації, однак все це не має значення. Навіть, якщо є достойна людина, яка має бажання стати достойним представником того чи іншого округу, навіть якщо вона має 100% підтримки на своєму окрузі, даний законопроект прописаний таким чином, що ця людина ніколи не стала представником в новообраних органах місцевої влади та не заважала корумпованим політичним партія нормально працювати та далі розвалювати нашу країну. Звичайно є ще шанс, що депутати одумаються, що видумають щось святе та неймовірне у змінах у другому читанні, що наш "Законообраний" Президент накладе вето на дане творіння, однак це лише "фантастика", через те, що наші керманичі давно забули, що таке працювати на країну, а не на себе чи своїх олігархічних наглядачів котрі дали їм стільки коштів скільки було необхідно щоб звалити до Києва та грабувати країну.

Категорія: Мої статті | Додав: tigvip (23.06.2015)
Переглядів: 321 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar